pondelok, 07 jún 2021 13:41

Prešovský pohár nordic walking 2021

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Presovsky pohar 2021 Presovsky pohar 2021 steve

Záujem o preteky stále rastie.

Vlaňajší prvý ročník pretekov v nordic walkingu – Prešovský pohár 2020 sa nám zapísal do pamäte ako veľmi vydarená akcia, preto sme správu o júnovom termíne konania druhého ročníka prijali s nadšením.Keďže nielen nordic walkingom je človek živý, viacerým členom nášho klubu sa termín konania nejak prelínal s inými povinnosťami. Rozhodli sa preto  využiť možnosť absolvovať preteky virtuálne.  Boli to Katka Brádňanská, Bianka Lipovská, Patrícia Botková a Robert Umrian. Gratulujeme im, tešíme sa, že to úspešne zvládli a takýmto spôsobom podporili organizátorov pretekov. Veď aj vďaka „virtuálnym pretekárom“  dosiahol Prešovský pohár nordic walking 2021 rekordný počet 105 prihlásených žien a mužov.

Pánska jazda na východe.

Klubovú zástavu na preteky tento raz niesli traja členovia, Janko, Dušan a Štefan.  Dobre naladení, sme vyrazili pre istotu už v piatok podvečer. Ušetrili sme si tak skoré ranné vstávanie a otvorila sa možnosť ochutnať trochu nočný život Košíc, pretože práve tam sme sa ubytovali. Nočným životom v našom poňatí bola prechádzka   pešou zónou na Hlavnej ulici v Košiciach, ktorá po dlhom čase znovu ožila čulým ruchom. Pravdu povediac vymetanie nočných klubov nepatrí k našim obľúbeným aktivitám a večer pred pretekmi by to bola čistá katastrofa. Posedeli sme s priateľmi, ochutnali nejaké tie čaje a išli pekne späť.

Nordic walking rozprávkovým lesom.  

Oproti minulému ročníku zmenili organizátori miesto konania a tak sme ráno zamierili do prímestskej rekreačnej zóny Prešov – Cemjata, kde nás čakalo radostné zvítanie s našou nordic walking rodinkou. Potom klasika, prezentácia, príprava, rozcvička a o desiatej hodine bola odštartovaná hlavná kategória nordic walking na desať kilometrov. Terén bol miestami náročnejší  ale dobre vyznačený, vrátane označenie vyčnievajúcich skál i koreňov. Na kritických bodoch trasy boli usporiadatelia. Vzhľadom na to, že v súčasnom období nie som v zvlášť vynikajúcej forme mal som za cieľ prejsť to hlavne v zdraví. Nasadil som si svoje tempo o kochal sa prírodou, ktorá ma tak uchvátila, že som zabudol aj na preteky. Pripadalo mi to ako cesta rozprávkovým lesom. Našťastie ma úsek asfaltovej cesty vrátil zas do reality.

Reprezentujeme tím ale každý preteká sám za seba.

Nastavenie ďalších pretekárov nášho tímu bolo iné. Ján Brádňanský mal dosť natrénované a trúfal si zabojovať aj o nejakú medailu, čo sa mu aj podarilo. Vo svojej kategórii obsadil tretie miesto so stratou iba osem minút na absolútneho víťaza pretekov Viktora Lapšanského, ktorý pravidelne obsadzuje prvé priečky na pretekoch nordic walking.  Dušan Gažúr, ktorý ako nordic walker  ešte nemá toho veľa nachodené išiel s tým, že sa bude   snažiť a uvidí. No snažil sa celkom dobre. Vo svojej kategórii  skončil na druhom mieste so stratou necelých 22 minút na absolútneho víťaza. Obidvaja majú potenciál aby svoje výsledky ešte zlepšili. Na druhej strane treba povedať, že určite nejde len o medaily. Preteky vnímame aj ako propagáciu nordic walkingu a víťazom bol naozaj každý, kto došiel v zdraví do cieľa. Vrátane pretekárov na trojkilometrovej trati. Podrobné výsledky nájdete na: https://pretekaj.sk/

Lúčime sa a tešíme na ďalšie stretnutie.

Vyhodnotenie pretekov nám trochu skomplikoval lejak ale potom sa zas usmialo slniečko,  zavládla dobrá nálada a živá diskusia. Veď s niektorými sme sa okrem sociálnych sietí nevideli celé mesiace. Ďakujeme organizátorom, bolo vidieť, že si dali na príprave naozaj záležať, ďakujeme všetkým účastníkom . Prajeme veľa zdravia a zas niekedy dovidenia.

Steve

 

Čítať 741 krát
« Október 2021 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie novinky

NordicWalking.top - kurzy, tréningy, súťaže v Nordic Walkingu (severskej chôdzi).
© 2016 nordicwalking.top.