streda, 01 september 2021 12:32

Madunický cibulák 2021

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Uplynulú sobotu sa viacerí členovia nášho klubu NORDIC WALKING SPORT SK zúčastnili  preteku v nordic walkingu, ktorý bol súčasťou Madunického Cibuláka 2021. Štvorkilometrová trať s prevýšením niečo nad desať metrov bola pre trénovanejších chutnou  „jednohubkou“  a veľké šance dávala aj  sviatočným walkerom. Preteky však nie sú len o medailách a dosiahnutých časoch. Je to zároveň príležitosť stretnúť známych a priateľov, vymeniť si skúsenosti alebo len sa porozprávať. Zvlášť po dlhšom období rôznych pandemických opatrení, príkazov či zákazov.

Zamračená obloha a dobrá nálada.

V Maduniciach nás vítala mierne zamračená obloha ale atmosféra bola výborná. Cítili sme, že obec pretekmi žije. Vďaka dobrému značeniu a usmerneniam príslušníkov obecnej polície sa nám podarilo rýchlo zaparkovať a pobrali sme sa k prezentácii  pretekárov. Spočiatku som nechápal  prečo stretávame toľko ľudí s vreckami cibule. „Žeby výhodný nákup“ prebleslo mi hlavou. Milým prekvapením bolo päť kilové vrecko cibule, ktoré bolo súčasťou štartovného balíčka. Ako som sa neskôr dočítal na nete , pestovanie cibule má v obci viac ako štyridsať ročnú tradíciu, s ktorou sú spojené aj tradičné cibuľové slávnosti. Takže preto asi  aj Madunický Cibulák. Myslím, že je to celkom  dobrý nápad.

Organizátori dali šancu všetkým

Organizátori pretekov naozaj dali šancu všetkým bez rozdielu veku.  Do detských kategórií bolo prihlásených 128 pretekárov, ktorí súťažili v behu na 100, 300, 600 a 800 metrov. Dospelí bežci si mohli vybrať šesť alebo desať kilometrovú trať. Celkovo bolo prihlásených 274 bežcov. Jedným z nich bol aj 78 ročný bežec, ktorý absolvoval šesť kilometrovú trať a zaslúžil si tak ocenenie najstaršieho účastníka. Nás samozrejme najviac zaujala kategória nordic walking, do ktorej bolo prihlásených 77 žien a mužov. Na štart sa ich postavilo 61 a dobrou správou je, že všetci prišli do cieľa. Za náš klub tento krát štartovali Bianka Lipovská, Robert Umrian, Ján Brádňanský a Štefan Lieskovský. Robert obsadil druhé miesto  a Ján s rozdielom dvoch sekúnd skončil na treťom. Gratulujeme im a zároveň všetkým, ktorí absolvovali preteky vo svojich kategóriách. Ďakujem organizátorom a tešíme sa na budúce.

Steve

Čítať 1479 krát
« December 2021 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Najčítanejšie novinky

NordicWalking.top - kurzy, tréningy, súťaže v Nordic Walkingu (severskej chôdzi).
© 2016 nordicwalking.top.