nedeľa, 20 september 2020 18:04

Nordic walking v raji.

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Uplynulú sobotu sme mali to potešenie zúčastniť sa športového podujatia s veľmi sympatickým názvom -  Beh v raji, ktorého piaty ročník usporiadal ŠK Dobšiná. 

Pre mňa to bola v prvom rade príležitosť tak trochu si znovu „pocestovať v čase“. Kráčajúc po trase ma myšlienky vrátili o niekoľko desaťročí späť keď sme ako čundráci,  v kanadách s batohmi na pleciach , brázdili tento kraj. Teší  ma, že je stále rovnako krásny a stále sú tam ľudia milí a priateľskí . Pretože priateľstvo je jeden z hlavných motívov, ktorý ma na nordic walking podujatia ťahá. Je to príležitosť vystúpiť z internetového priestoru , podať ruku a prehodiť pár slov s priateľmi z našej nordic walking komunity.

Hneď v úvode chcem v mene nášho tímu  pochváliť  ŠK Dobšiná a partnerov podujatia za dobrú prípravu a organizáciu pretekov. Parkovanie, registrácia, organizácia dopravy v podmienkach čiastočnej uzávierky cestnej premávky, občerstvenie  a mnoho ďalších súčastí úspešného podujatia. Chce to mnoho pracovitých rúk , preto ďakujeme.

Na štarte kategórie nordic walking na 5 kilometrov tento krát dominovala modrá farba dresov ŠK Dobšiná,  hojne zastúpené boli i  Betliarske walkerky v červených dresoch. Zvyšok tvorila pestrá zmes pretekárov z rôznych častí Slovenska, napríklad Vysokých Tatier, Prešova, Starej Ľubovne ,  Banskej Bystrice alebo takí,  ktorí išli len tak sami za seba.

Výsledky pretekov je zbytočné nejak detailne komentovať, nájdete ich na  : https://pretekaj.sk/sk/vysledky/behvraji2020/907.

Náš tím NORDIC WALKING SPORT SK si odnášal tretie miesto v kategórii mužov do  50 rokov, ktoré získal Ján Brádňanský. Blahoželáme mu. Blahoželáme aj pretekárom vo všetkých kategóriách a nie len tým na stupňoch víťazov, všetkým ktorí prišli, užili si to a došli v zdraví do cieľa.

 

Steve

 

 

Čítať 1768 krát
« December 2021 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Najčítanejšie novinky

NordicWalking.top - kurzy, tréningy, súťaže v Nordic Walkingu (severskej chôdzi).
© 2016 nordicwalking.top.